Історія збірника

Науково-практичний збірник «Криміналістичний вісник» заснований Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ України спільно з Національною академією внутрішніх справ у 2003 р.

У серпні 2003 р. офіційно зареєстрований Державним комітетом телебачення та радіомовлення України як друкований засіб інформації.

Рішенням Вищої атестаційної комісії України від 8 червня 2005 р. № 2-05/5 науково-практичний збірник «Криміналістичний вісник» унесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук / доктора філософії.

У грудні 2006 р. міжнародним центром ISSN збірнику присвоєно міжнародний номер ISSN 1992-4437.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 березня 2016 р. № 241 збірник унесено до Переліку наукових фахових видань України з юридичних наук, а від 2 липня 2020 р. № 886 – до Переліку наукових фахових видань України за категорією «Б». Галузь наук – Юридичні. Спеціальність – 081 «Право».

Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 23 листопада 2023 р. № 1470, протокол № 28 науково-практичний збірник «Криміналістичний вісник» унесено до Реєстру суб’єктів у сфері друкованих медіа та присвоєно ідентифікатор R30-02058.

За роки існування збірник неодноразово відзначений різними дипломами серед фахових наукових видань, зокрема в березні 2020 р. відбувся Всеукраїнський конкурс на краще правниче видання, в якому науково-практичний збірник «Криміналістичний вісник» отримав диплом ІІ ступеня в номінації «Періодичні видання». У жовтні цього самого року Конкурсом на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію в апараті Міністерства внутрішніх справ, територіальних органах, закладах, установах і підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, збірник був відзначений дипломом ІІІ ступеня в номінації «Наукові періодичні видання».

18 травня 2024 р. збірник взяв участь у ІІ Всеукраїнському (національному) конкурсі наукових  та навчальних видань з права, безпеки та євроінтеграції «Юридика» і здобув ІІІ місце в номінації «Науковий журнал із євроінтеграції».

Тематична спрямованість – наукове забезпечення законотворчого процесу в галузі експертної діяльності, висвітлення результатів комплексних досліджень теоретичних і методологічних засад експертного процесу виявлення та розслідування кримінальних правопорушень, спрямованих на вдосконалення наявної та розвиток нової експертно-доказової дослідницької бази, розширення її спектра, підвищення наукоємності та достовірності, а також результатів прикладних наукових розроблень у сфері розвитку експертних технологій і новітнього високоточного спеціального інструментарію.

Оприлюднюються наукові праці з теоретичних, методичних, нормативно-правових, практичних, історичних, організаційних проблем судової експертизи та криміналістики. Висвітлюється позитивний досвід криміналістичних досліджень, інтеграції нових знань у галузі криміналістики.

Адресований фахівцям із питань судово-експертного і техніко-криміналістичного забезпечення діяльності правоохоронних органів із запобігання правопорушенням, їх  виявлення та розслідування, а також науковцям, викладачам, курсантам, слухачам і студентам закладів освіти юридичної спрямованості.

Наукові статті публікуються на безоплатній основі двічі на рік.

Мови видання – українська, англійська, німецька, французька.